DJ

DJ Michal Zachariasiewicz
DJ Michał Zachariasiewicz – Katowice

Od 2002 roku i swej pierwszej milongi w Zurychu wiedział, że tango na dobre zagości w jego życiu. Zafascynowany tangiem najpierw jako tancerz, pierwsze niepewne kroki DJa stawiał niejako z konieczności na rodzącej się wówczas scenie tangowej w Katowicach. Od tamtego czasu konsekwentnie zbierał wiedzę, doświadczenie, gromadził zasoby muzyki tangowej, a każde kolejne doświadczenie DJskie przekonywało go o tym jak wiele radości może dawać tango po drugiej stronie konsolety. Jako DJ gościł na krajowych i zagranicznych wydarzeniach tangowych. Regularnie gra na macierzystej milondze w Katowicach, której jest gospodarzem.

Swoją rolę jako DJa pojmuje jako dbanie o dwa podstawowe elementy. Po pierwsze, interakcję z tańczącymi – wczucie się w nastrój czasu i miejsca oraz oczekiwania tancerzy. Po drugie, troskę o jak najdoskonalsze doświadczenie jakościowe odtwarzanej muzyki. W trakcie wieczoru jedynie wyjątkowo sięga po tanga spoza okresu Złotej Ery. Najbardziej ceni sobie wykonania z repertuaru orkiestr D’Arienzo i Troilo.

„Po 2011 roku i pierwszej edycji imprezy bardzo się cieszę na ponowne zagranie na wrocławskim Tango Devoradores Maraton!”