dj Ula Wojtkowiak

Devoradores Tango Marathon 2019 - DJ Ula Wojtkowiak :: Warszawa

Swoją przygodę z tangiem na poważnie zaczęłam wtedy, kiedy pod kopułą Muzeum Instrumentów Muzycznych w Pradze prawie spadłam z krzesła słuchając wykładu muzycznego orkiestry Color Tango, która to na żywo „opowiadała” instrumentalnie o historii  przedstawiając ewolucję tanga od początku jego istnienia do wtedy, czyli czerwca 2007 roku.

Od tej chwili praktycznie magia tanga zdeterminowała moje poczynania. Podczas gdy intensywnie wchodziłam tanecznie w tango, zaczęłam grać i śpiewać z argentyńskimi muzykami w Pradze.

Mam wykształcenie muzyczne, jestem po klasie fortepianu, gram na akordeonie, jak byłam mała masę czasu spędziłam na próbach i koncertach z tatą -dyrygentem. Mój pradziadek grał na bandeonie.

Po ukończeniu Akademii Teatralnej w Pradze jako tancerka pracowałam w Operze Narodowej w Rzymie otoczona muzyką ze wszech stron. Przez lata zbierałam tanga, pliki jak i nuty, wymieniałam się muzyką.

Tańczę kilkanaście lat, grać jako dj zaczęłam parę lat temu w Rzymie. Od niedawna mieszkam i z przyjemnością grywam jako dj głównie w Warszawie, można było mnie usłyszeć również na paru maratonach lub milongach we Włoszech.

Wsłuchiwanie się w temperament, nastroje, potrzeby tancerzy i podążanie za nimi jest dla mnie też w jakimś sensie tańcem-to niepowtarzalna wymiana energii.

- Ula Wojtkowiak