dj Roberto Tucci

Devoradores Tango Marathon 2019 - DJ Roberto Tucci :: Rzym, Włochy

Roberto jest wschodzącą gwiazdą, młodym DJ-em, który zdobył już uznanie we Włoszech, gdzie publiczność tangowa jest bardzo wymagająca.
Jesteśmy pewni, że pokochasz jego występ, ponieważ naprawdę wkłada całą swoją duszę i całą swoją miłość do tanga w granie.

Roberto o sobie i DJ-owaniu:
"Zawsze zostawałem na milongach z niewielką grupą przyjaciół aż do samego końca, byliśmy tymi, którzy potrzebowali jeszcze kilku tand do pełnego szczęścia. Dlatego, kiedy DJ wyszedł, wrzucałem muzykę z mojego telefonu jeszcze przez pół godziny 🙂, a moi przyjaciele byli szczęśliwi.

Kiedyś jeden z organizatorów zasugerował mi bycie DJ-em w dużej milongi.
Więc zacząłem to wspaniałe doświadczenie.
Teraz regularnie gram muzykę w Rzymie i innych włoskich miastach, a ostatnio zacząłem grać w Rosji.

Myślę, że DJ dźwiga dużą odpowiedzialność. Kiedy puszczam muzykę, staram się zrozumieć gusta, nastrój i uczucia tancerzy, aby przekazać odpowiednią muzykę, nawiązać z nimi dialog i zdobyć zaufanie.

Staram się dbać o wszystkie szczegóły, aby uzyskać taki rezultat, a kiedy go osiągam, pojawia się namacalne połączenie między mną a tancerzami. I to jest wielka przyjemność!
W jaki sposób mogę się przekonać, czy moja praca zakończyła się sukcesem? Kiedy ludzie mogą odpocząć na milondze, kiedy się uśmiechają, rozmawiają, tańczą i wymieniają uczucia.

Myślę, że najważniejszą cechą DJ-a jest wrażliwość. Musi czuć ludzi i służyć im w najlepszy sposób. Ponieważ bez ludzi nie ma milong.
Podziwiam różnorodność muzyki, w której wielkie orkiestry potrafią wyrazić ten sam zestaw uczuć. Każdy utwór jest wyjątkowy i cenny. Podoba mi się, jak muzyka może zjednoczyć dwie różne osoby w kreowaniu tańca, który jest częścią życia."

- Roberto Tucci